| Kry_9749 a întrebat:

Ce armament a fost folosit in al doilea razboi mondial?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Armament uşor, grenade şi aruncătoare de flăcări în cadrul luptelor de stradă. Armament greu tancuri, tunuri, rachete şi mitraliere pentru lupte în câmp deschis. Avioane de bombardament şi vânătoare pentru lupte aeriene. Diferite nave de război şi submarine pentru luptele navale.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foc cu foc, semiautomat, automat, arma alba, exploziv, incendiar, toxic, nucleara (fisiune), etc.

| valentina24i a răspuns:

Sa folosit la scara larga in primul rand tancurile; submarinele si avioanele si nu in ultimul rand infanteria