| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea folosi pentru vopsirea genelor? funda si voturii

Răspuns Câştigător
| cherrybomb a răspuns:

Pentru vopsurea genelor sau sprancenelor. genele sunt alea de la ochi - te dai cu rimel ( negru sau colorat ) nu ai cum sa le vopsesti nu incerca sa te dai cu vopsea ca nu se stie cum iti scapi in ochi si mai faci cine stie ce prostie.
sprancenele sunt mai sus de gene pentru ele foloseste vopsae speciala pentru sprancene dar cred ca le poti vopsi si cu vopsea pentru par. sau poti folosi un creion special pentru sprancene, fard de sprancene( ti-l recomand pe ce la de benefit este super bun) sau sterge pensula de la rimel ff bine si te poti da cu ea pe sprancene. si ultima metoda tatuatai sprancenele ( eu in locul tau nu as face-o pentru ca poate sa ti le tatueze gresit si costa si mult).

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Există vopseluri speciale pentru gene şi sprâncene de la Kalos, Ilash etc. Această vopsea este mai puţin concentrată decât cea de păr (pe care de altfel nu ţi-o recomand pentru vopsirea genelor)
O zi cu zâmbet să ai!

| KaRy a răspuns:

Incearca un rimel colorat.E mai bine decat sa le vopsesti, chiar daca eu una nu am auzit daca se poate face asta. Eu de exemplu am unul albastru si merge bine pentru ca am ochii albastri. Incearca o culoare care ti se potriveste in functie de parul si culoarea ochilor, dar eu zic ca si negrul si maroul sunt frumoase mai ales daca au volum.winking

| Кристи a răspuns:

Nu stiu