| fdsdf a întrebat:

Ce as putea sa fac pentru a fi mai populara la scoala? sunt in clasa a saptea

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Pai bravo tie ca inveti bine.si nu e nimic rau sa fii populara pentru ca inveti bine, dar intelegwinking ca vrei sa iesi cu altceva in evidentawinking
cu ce sa te imbraci? pai cu haine laughing bine. pai daca ai un stil mai diferit poti sa iti alegi si haine mai deosebite, dar daca esti o persoana normala fara un anumit stil eu zic sa te imbraci cu ce iti place si cu ce crezi ca iti sta bine.haine se gasesc destule in magazine. numai bani sa aihee hee si cei din jurul tau nu trebuie sa te aprecieze pentru cum te imbraciwinking ci pentru ceea ce esti. deci fii naturalawinking iesi in pauze cu colegele de clasa. apoi incearca sa te imprietenesti si cu fetele din alte clase, cand ai posibilitatea sa vb cu cineva povesteste lasa emotiile si rusinea la oparte ca fara tupeu nu faci nimic in viata!winking iesi mai mult pe afara. presupun ca cu colegele din clasa te intelegi bine. daca ele au prietene in alte clase spune'le sa iti faca cunostinta. mai vb pe mess, la tel. si astfel o sa cunosti si baieti, fii mai sociabila, mai deschiza si cu mai mult tupeu!winking bine nu exagerat de tupeistawinking

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Daca esti sociabila, glumeata, ai un stil diferit de toti si arati bine nu ai cum sa nu fi popularawinking.

| M.madallina a răspuns:

Eu am devenit populara la scoala doar pentru ca un baiat(popular)mi-a zis ca ma place! dar nu imi place sa fiu populara... pur si simplu nu este felul meu de a fi.

| Rosalie_9695 a răspuns:

Inceraca sa te imprietenesti cu o fata mai infipta si care e populara, eu m-am imprietenit fara sa vrea cu una si acum ma cunoaste aproape toata scoala. Daca voi faceti spectacole la scoala cu diferite ocazii incearca sa participi si tu cu alti colegi, prezentand ceva care prinde la public gen o sceneta din mondenii daca poti sa imiti pe vreunul dintre ei, sau un dans modern. big grin

| ela_8957 a răspuns:

Fi amica cu toti... Daca ai ocazia sa intri in vorba cu cineva, atunci vorbeste, daca poti sa ajuti cu ceva ajuta...Si in special fi foarte naturala... Dar sa nu uitam ceva, fi populara prin lucruri pozitive, adica incearca sa si inveti, sa te intelegi cu profii...Chestii din astea, cam grele, dar sunt sigura ca o sa reusesti sa fii cum doresti tu, numai putina munca si vointa...

Pa-pa, si succes la scoala!

| fdsdf explică:

Eu cu profii ma inteleg pentru ca invat cel mai bine din clasa. In clasa am doua din cele mai bune prietene dar ma inteleg cu toate fetele si de obicei si cu baietii toata scoala ma cunoaste drept Renata Bejan care invata cel mai bine dar nu doresc sa fiu populara prin invatat cineva imi poate recomanda cu ce sa ma imbrac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Incearca sa fii la fel ca ceilalti. Sa fii indrazneata, sa iesi in pauze cu fetele sa te plimbi prin scoala, sa te imprietenesti "din intamplare" cu persoane mai populare, sa fii prietena cu toti, sociabila, deschisa, feminina, glumeata, un stil propriu de a rezolva lucrurile, de a te imbraca, de a te aranja. Fii tu insati! Fiecare om este unic pe pamant, asa ca, daca incerci sa fii tu insati, si sa iei si putin de la cei populari, vei reusi sa devii mai renumita in scoala ta.

Pa-pa!