| xAXx a întrebat:

Ce as putea sa ii cumpar unei colege de clasa de Craciun? Are 16ani si cadoul sa fie maxim 40lei si sa nu fie ceva obisnuit cum ar fi o oja sau un parfum sau un ursulet.

5 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

Un cadou de Craciun pentru o colega de clasa trebuie sa fie obisnuit. Ce Dumnezeu? Sunteti colegi. Nu trebuie sa fii tu neaparat Mos-Craciun si sa-i cumperi o tableta. Daca iti este prietena foarte apropiata poti sa-i faci un cadou mai special, intr-adevar (carti, imbracaminte, accesorii etc.). Dar daca sunteti doar colegi (si i-ai trimis numele la sorti cum e la moda acum), nu trebuie sa te agiti foarte tare. Vezi si cam ce cadouri se dau prin clasa, ca sa nu fii tu singurul/singura care face cadouri extravagante. Noi in clasa ne-am oferit, in general, carti, accesorii sau cosmetice. Parea mea e sa-i cumperi un lantisor sau o bratara, daca stii ca poarta asa ceva (eu asa am facut mereu), sau o carte despre ce o pasioneaza si ar ajuta-o poate la facultate (despre medicina, istorie, geografie etc.). Bine, acum depinde putin si daca esti baiat sau fata...

| sofstatics a răspuns:

Ai putea să îi dăruieşti:
-O căciulă cu urechi, că mai nou aşa poartă fetele;
-Un pui de pisicuţă/căţel;
-O bluză;
-Un set de cercei;
Vezi tu.Baftă!

| Thesinger1 a răspuns:

Ti-as sugera sa-i dai o geanta, cred, sau sa-i dai ce crezi tu ca-si doreste acea persoana.Gestul conteaza!
Fundita!

| concord a răspuns:

Buna sint fata si ai putea sa ii cumperi de exemplu un costum de craciunta sexy ..sau un set swarovki : inel colie bratara cercei ..si un parfum

| Teo_Creatza_1995 a răspuns:

Buna, eu iti sugerez sa i cumperi ceva semnificativ de Craciun.
- un mos craciun care lumineaza
-o caciulita de craciunite...etc...