| Alee_6805 a întrebat:

Ce ati alege dintre:
1. O luna petrecuta alaturi de persoana iubita
2. O lunga viata aroganta[singur/a pe lume]
3.Ambele
De ce? Motiveaza

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ca-n orice viata si stim cu totii asta ea se prezinta si cu bune si cu rele, nici nu mi-as dori-o altfel, daca viata toata ar fi numai cu bine atunci as uita sa fiu sensibila, darnica, si sa-mi iubesc aproapele, daca toata viata ar fi doar cu rau, atunci n-as cunoaste bunatate. Daca raul n-ar exista n-as sti sa pretuiesc binele, daca binele ar disparea, viata se va transforma intr-un calvar, asa ca eu as alege ambele!

| pwp a răspuns:

Cine nu ar alege 1?

| Ana a răspuns:

O luna petrecuta alaturi de iubitul meu, ce poate sa fie mai frumos decat asta

| Alina0491 a răspuns:

Decat sa fiu singura pe lume o viata intreaga, mai bine sunt alaturi de persoana iubita o singura luna. Nu e mai frumos si mai placut sa imparti bucuriile si necazuriile cu cineva? Nu e mai bine sa fii sprijinit si sa sprijini?
Decat o viata aroganta mai bine o luna din viata minunata.