| Neymar2 a întrebat:

Ce ati alege dintre filologie si stinte sociale?

Argumentati! :*

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Avantajul ştiinţelor sociale este că nu dai teză la latină, dar oricum şi aici ai 4 ore de română pe săptămână, parcă. Oricum, este alegerea ta, în mare sunt aproape asemănătoare, iar facultaţile pe care le urmezi după ce termini sunt cam aceleaşi.
Succes!

| DoarOumbra a răspuns:

Sincer n-am ales nicuina.eu sunt pe real dar daca ar fi sa aleg as alege filologia deoarece am inteles cai mai buna ca si stiintele sociale.Dar oricum tu alegi. Daca la stiinte sociale nu dai teza la latina, la filologie este ca poti pleca mai usor din tara.