| vivigreen a întrebat:

Ce ati alege intre persoana iubita si familia? (argumentati)

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,depinde,sunt foarte multi factori care mi-ar putea influenta decizia, dintre care si varsta mea.De exemplu, sa spunem ca as avea 20 si ceva de ani, 24 mai exact si as fi pusa in aceasta situatie[sper ca nu mi se va intampla niciodata].In primul rand,as incerca sa vad cu ce tip de persoana stau,ce tip de persoana am alaturi. Daca familia se impotriveste,inseamna ca a observat ceva ciudat la el nu? Ceva ce eu nu am observat,fiind "orbita"de iubire. Oricum, eu zic sa nu intrii intr-un angajament serios gen o casatorie, un copil cu o persoana, nu inainte sa o cunosti destul de bine cat sa faci acest pas, sau nu dupa cativa ani buni de relatie.Astfel,daca iti calca stramb o singura data,poti sa ii dai papucii dar daca esti casatorita cu el sau mai ai si un copil,lucurile se complica. Oricum,as alege familia probabil, fiindca ei mi-au fost alaturi, cand am fost bolnava mama a stat langa mine, nu un baiat despre care nu stiu nimic, doar ca saruta bine si ca minte frumos. Daca m-as pune in postura unei adolescente si nu a unei femei de 23 -24de ani, cu atat mai mult as alege familia in locul "persoanei iubite".As gandi cam asa"sunt tanara, el nu este nici primul si nici ultimul baiat care apare in viata mea". Stii si tu, nu-ti ajunge nici macar o viata cat sa cunosti indeajuns persoana de langa tine.Eu zic sa nu crezi pe oricine iti apare in cale, mai ales daca te ia cu texte de genul"te iubesc de nu mai pot, simt ca mor fara tine". Alege familia mai presus de orice, va veni si baiatul alaturi de care nu vei fi nevoita sa alegiwinking

4 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

In prima faza te gandesti sa alegi persoana iubita, dar e posibil sa nu fie alegerea cea mai buna. Poate ca odata si odata persoana iubita te lasa si atunci tot familia incearca sa te ajute sa treci peste si sa uiti.
Deci, aleg familia love struck
E cea mai importanta, daca stai si te gandesti mai bine...

| ShadowGhost a răspuns:

Familia pentru ca mi-a fost tot timpul alaturi, pentru ca stiu ca nu ma vor lasa niciodata la greu si pentru ca ei m-au adus pe lume si ei m-au invatat totul pana acum. Daca persoana iubita mi-ar cere sa nu mai imi petrec timp cu familia, m-as desparti imediat de el, indiferent cat de mult il iubesc. Familia e prioritatea 1 in viata mea.

| AndyLavy a răspuns:

Persoana iubita, de ce? pentru ca ma iubeste si imi este alaturi. Familia? mai deloc! Nu prea o pot numi familie.

| DedeeAndreea a răspuns:

Persoana iubita.Nu pot argumenta, stii de ce? Pentru ca iubirea nu are motiv/argument. Iubirea vine de la sine. Exemplu:El:Tu de ce ma iubesti? Ea:Eu te iubesc pentru ca..pentru ca te iubesc! Tu de ce ma iubesti? El:Eu te iubesc pentru ca...te iubesc! Iubirea nu are motiv!