| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca ati fi comparata cu alta fata? Un exemplu de situatie... stii ca prietenul tau considera o tipa pe care o cunoaste foarte frumoasa. Si il intrebi de curiozitate " cam cat de frumoasa iti pare x? " si el iti raspunde " La fel de frumoasa ca tine", in conditiile in care voi formati un cuplu de ceva timp. Cum ati reactiona, voi fetelor? Dar voi baietii, de ce ati spune asta? Intrebarea e pentru ambele sexe.Multumesc!

2 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Baiatu' este sincer, tu l-ai intrebat. Doar pentru ca stau cu cineva nu inseamna ca nu mai pot fi atras fizic si de altele. Doar pentru ca stau cu cineva, nu inseamna ca respectiva ii miss univers din viata mea.
Cand iesi cu fetele si vezi un,, bunoc" (plin de balonase cu muschi) zici ca nu iti place? zici ca FIZIC il preferi pe cel cu care esti? lasa ipocrizia.
Ce iubire lunga si puternica pe voi...

| anonim_4396 explică (pentru floryynnel):

Cred ca te-ai aruncat cam departe. Fiecare suntem constienti ca nu avem cea mai frumoasa/inteligenta persoana din lume langa noi, doar ca nu precizam asta. Nu i-am spus niciodata ca x e mai bun ca el, mai inteligent, mai "facut" etc.Si apropo, poate sunt printre putinele fete care nu urmareste tipii de prin oras salivand, atunci cand ies cu fetele.Prejudecati? Incearca sa vorbesti fara sa generalizezi, lasand stereotipurile la o parte. Afirmatia de la sfarsitul comentariului tau arata fix capacitatea ta de om care nu stie sa vorbeasca in cunostinta de cauza..si lipsa bunului simt.