| ஐஐ a întrebat:

Ce bate?
Un sarpe anaconda sau un tigru?
Da, stiu ca e o intrebare prosteasca daca asta veti spune!

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Pai, nu prea stiu ca amandoi au calitati de lupta foarte buna. Cred ca anaconda ..nustiu sigur daca este un sarpe constrictor dar, chiar daca nu este are venin foarte periculos, insa nu stiu daca ar pune la pamant un tigru de nu stiu cate kilograme.big grin
Tigrul insa este sensibil, adica daca este ranit nu va mai putea vana niciodata, insa fuge repese asa ca ar putea scapa de sarpe, asa ca nu prea stiu. Tu ce parere ai? happy

Răspuns utilizator avertizat
| TenebrisAnima a răspuns (pentru Konata):

Spui că e constrictor după care vorbeşti de venin. Interesant şi amuzant in acelaşi timp. big grin Şerpii constrictorii NU au venin, drăguţă happy

| Konata a răspuns (pentru TenebrisAnima):

Buna, te rog frumos sa mai citesti odata raspunsul meu, am spus ca, chiar daca nu este un sarpe constrictor este un altfel de sarpe: sarpe cu venin. Eu nu am spus sarpe constrictor dar care are si venin. Fii mai atenta dragutawinking

| TenebrisAnima a răspuns (pentru Konata):

laughing Amuzant.

| Konata a răspuns (pentru TenebrisAnima):

Nu gasesc nimic de ras dar ma rog straight face

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Ma indoiesc de faptul ca un tigru s-ar lupta cu o anaconda, avand in vedere localizarea lor pe Glob...plus ca si tigrul e destul de periculos, asa ca nu vad de ce s-ar ataca unul pe celalalt, dar s-au raportat cazuri in care anaconda a reusit sa ucida si jaguari, deci daca ar fi doar un pui de tigru, presupun ca da.

Răspuns utilizator avertizat
| AtateaConditii a răspuns:

Cine il bate pe anaconda? pai sarepele saracu nu are nici-o sansa, cat despre tigru nu stiu, daca este rapid are o sansa. Sansa aia e sa fuga pentru ca anaconda te sufoca in cateva secunde.

Răspuns utilizator avertizat