| luri a întrebat:

Ce cadou ar putea sa ii faca un baiat prietenei lui? dati-mi niste ideei! fata e in clasa a 9 iar el a 10 si baiatul e coleg cu mine si mi-a cerut niste ideei si eu nu stiu! ma ajutati?

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Sa-i cumpere un trandafir rosu sau alb sau floarea ei preferata(daca are una anume), sa puna o poza cu ei doi in rama, poate opta chiar si pentru o felicitare in care sa-i scrie cetave cuvinte din suflet si sa-i mai cumpere ceva, gen parfumul ei preferat, o trusa completa de machiaj, o rochie sau o bluza in culaorea ei preferata, o esarfa din matase naturala cu un impriemu dragut, un ceas de mana deosebit, o bratara sau o pereche de3 cercei suaunlantisor cu un pandatibv in forma de crucuilita sua inimioara sua initiala ei, din aur sau din argint, o carte buna din genul ei preferat, un DVD cu un film romantic al acre sa se uite impreuna ei doi, o colectie de CD_uri cu mzuica ei preferata, un DVD cu un joc video daca o pasioneaza, o iconita pictata manual sau imbracata in argint daca e credincioasa, o cutie de bomboane fine de ciocolata.

| Claudys a răspuns:

Un buchet de flori si un ursulet... fetele la 15-16 ani viseaza la declaratii de dragoste, trandafirii, covoare din trandafiri, sa vada eventual tot universul cat de mult prietenul ei o iubeste. Un fular sau o bluza calduroasa si moale... (nu lucruri costisitoare pentru ca dupa vreo 3 ani de relatie va cere diamante) laughing