| GrG a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda pentru a invata comentariile pentru BAC: Literatura romana-CARTEA DEFINITIVA sau Eseul de la editura Art?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cartea definitiva.Este mult mai bine structurata.Si eu tot dupa ea am invatat, mai putin partea cu opiniile ca acolo erau formulate prea academic.

| AndyLavy a răspuns:

Cartea definitiva. Eu dupa ea am invatat anul acesta si am luat nota foarte mare la romana happy succes!

| Euletitia a răspuns:

Buna! e foarte buna si "Literatura romana-cartea definitiva'9apropo, eu am comandat-o si astept sa o primesc zilele urmatoare) si "Eseul de la Editura Art, dar cred ca prima e totusi mai bine structurata si are comentarii mult mai bine si mai frumos realizate. Mai sunt si alte carti bune pentru a invata comentariile de BAC la romana si, de asemenea, nu neglija caietele e in care ti-a predat proful/profa comentariile(eu, personal, am voi baza in primul rand pe comentariile facute la scoala, fiindca au fost realizate foarte bine, combinand mai multe carti de comenatrii, dar tu sa le iei in calcul doar daca sunt complete si frumos si organizat predate). Succes!

| anonim0852 a răspuns:

Literatura romana -Ghid de pregatire-, editura Booklet