| whatever a întrebat:

Ce carti imi recomandati din literatura universala? Vreau sa fie palpitante,cu suspans,mister.Daca stiti vreuna in care personajele sa caute ceva pentru a rezolva o problema sau nu stiu, ceva de genul. Cele mai multe si mai bune primesc funda.

Răspuns Câştigător
| Zatharra a răspuns:

Recomand cărţile de Agatha Christie. Întotdeauna m-a surprins deznodământul.Îţi pune mintea la încerca.Fii sigur/ă că îşi merită banii!

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pauline de Alexandre Dumas e o carte faina.

| AndraDea a răspuns:

Mândrie si ptejudecata, Aleph, Cincizeci de umbre intunecate, Ingerul decazut.