| aleexuţ a întrebat:

Ce carti imi recomandati pentru varsta mea? am 13 anishorihappy

Răspuns Câştigător
| Cidul a răspuns:

Singur pe lume, La Medeleni, Cei trei muschetari, toata colectia Jules Verne. Dar Singur pe lume e superba!

3 răspunsuri:
| ketanal a răspuns:

Micul print, Jurnalul adolescentului miop (e fantastica), si Alchimistul daca inca nu ai avut-o inca intre manute. Alchimistul citita la 13 ani, si recitita la 16 si rerecitita la 18 sau 20, te invata multe lucruri, si de fiecare data reusesti sa gasesti semnificatii si explicatii noi!

| aleexuţ explică:

Am citit si singur pe lume si e minunata. dar o sa citesc jules verne mersi.

| LucccyTheGreenMonster a răspuns:

Mai de scoala sunt Cei trei muschetari. Dar asa mai smecher ar fi jurnalul unui pusti, insemnarile unei pustoaice.Toate volumele sunt super happy