| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti stil fantasy imi recomandati(care le-ati citit.) in afara de seria Amurg si jertfa, tinutul fierului. sau carti de dragoste da nu erotice big grin multumesc, dau fundita si vot

Răspuns Câştigător
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti fantasy bune gasesti aici: http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Carti-Fantasy.
Daca vrei carti de dragoste gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Dragoste. Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate.

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fantasy-JRR Tolkien-Hobbitul,Stăpânul inelelor,CS Lewis-seria Cronicile din Narnia,Angie Sage-seria Septimus Heap (Magie,Zborul,Leacuri, Expediţia,Sirena),Christopher Paolini-seria Eragon,Joseph Delaney-Cronicile Wardstone(seria Vraciului),Nancy Farmer-Marea trolilor,Caroline Pitcher-Băiatul şaman,Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor,Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine(Dincolo de pădurea întunecată,Vânătorul de furtuni,Noapte peste Sanctafrax),Neil Gaiman-Pulbere de stele,Licia Troisi-Cronicile lumii pământene (Nihal de pe Pământul Vântului,Misiunea lui Sennar,Talismanul puterii),Eriq L'Homme-seria Cartea stelelor (Vrăjitorul Quadehar,Seniorul Sha,Chipul umbrei),Jonathan Stroud-trilogia Bartimaeus(Amuleta din Samarkand, Ochiul golemului,Poarta lui Ptolomeu),VM Jones-seria Karazan (Şerpii din Arakesh,Temniţele întunericului, Prinţul pierdut,În căutarea soarelui),Sarah Prineas-Hoţul vrăjitor,Michelle Paver-seria Cronici din Ţinuturi Întunecate (Frăţia lupilor,Devoratorul de suflete,Proscrisul, Spiritul călător,Legământul încălcat),PB Kerr-seria Copiii lămpii fermecate,Sophie Audoin Mamikonian-seria Tara Duncan,E Rose Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie,Linda McNabb-Al şaptelea fiu,Ucenicul dragonului, Justin Somper-seria Vampiraţilor (Demonii oceanelor,Adâncurile mării,Vremurile terorii,Căpitanul sângelui),LJ Smith-seria Jurnalele Vampirilor,Heather Davis-Nu plânge sub clar de lună, Megan Crewe-Mai las-o moale cu fantomele, Susannah Appelbaum-trilogia Otrăvurile din Caux

| ColorBubbles a răspuns:

Ai putea citi Pantalonii calatori de Ann Brashares. E foarte interesanta.Este vorba despre patru adolescente daca te intereseaza.Mai are inca trei volume.Ai mai putea citi Casa mea bantuita , Sabia din grota si Rapirea broastelor de ANGIE SAGE . Sau Familia Puhoi de Colin Thompson (o familie de vrajitori) Succes!
Daca vrei carti mai infricosatoare ai putea citi carti din seria ,,GOOSEBUMPS Cartile care iti dau fiori" eu am citit din cele 20 si ceva de carti doar sapte: Bun venit in casa mortilor,Nu coborati in pivnita! , Fantoma din vecini , Zambeste si mori,Blestemul mumiei , Bun venit in tabara de cosmar si Sange de monstru. Aceste carti sunt scrise de R.L. STINE. Succes!

| Kyuubimon a răspuns:

Seria de carti ''Casa Noptii'',Harry Potter,Legendele si miturile Greciei Antice, Cainele din Basckerville, Luna Plina etc.