| AldeaDorin a întrebat:

Hey...tocmai am terminat de citit seria amurg(twilight) si as dori sa-mi recomandati niste carti despre vampiri.thanks pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Eu aş începe cu PC Cast-seria Casa Nopţii, apoi Richelle Mead-Academia Vampirilor, LJ Smith-Jurnalele vampirilor, Tanya Huff-Preţul sângelui, primul volum din Cărţile sângelui, poate până ajungi la ea apar şi celelalte, Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Justin Somper-seria Vampiraţilor.Anne Rice-Cronicile vampirilor sunt mai mult horror decât dark fantasy dar poţi să le citeşti şi pe astea, ca şi Dracula lui Bram Stoker ori Salem´s Lot de Stephen King. Legiunea vampirilor de Alan Gibbons e de fapt volumul 2 din trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Legiunea vampirilor, Războinicii Corbului)... Lectură plăcută!

| maduts a răspuns:

Citeste si celelate parti

| alice_8764 a răspuns:

The blood books -tanya huff
Seria jurnalele vampirilor
cronicile vampirilor
academia vampirilor
Seria Casa Noptii
Dracula

| AldeaDorin explică:

Mersi...Cred ca am sa incep cu jurnalele vampirilor.

| AldeaDorin explică:

Am citit seria adica amurg luna noua eclipsa si zori de zi

| AldeaDorin explică:

Cu care ziceti sa incep? Puteti face un fel de clasament?

| sweetgirl9 a răspuns:

Urmatoarele carti tot din serioa twilight new moon etc...vampire diariesbig grin