| KindKid17 a întrebat:

Ce credeti c-ar putea da la romana la subiectul 3, la real? Eu tind sa cred c-ar da Harap-alb, ori ceva roman interbelic, sau moara cu noroc.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Anul trecut Blaga era favorit si dupa cum stii chiar a picat la uman.
Logic ca la real a picat Luceafarul intrucat nu au vrut sa pice foarte multa lume.

Pe acelasi principiu, anul acesta ar trebui sa pice un subiect accesibil tuturor. Ce inteleg eu prin accesibil?

Un subiect care iti permite sa alegi din mai multe opere (roman interbelic).
De asemenea, ar putea sa fie si comedie (drama la uman) intrucat nu s-a dat de ceva timp si este destul de usor.