| Mynni3 a întrebat:

Ce credeti despre fetele plinute? Voi nu stiti ca o fata plinuta sufera din asta si ca nu cred ca nici o fata nu si-ar dori sa fie asa cum este si sa mai fie pe doparte criticata de toti ceilalti.

6 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Si eu am o prietena mai plinuta. Si din cauza asta sufera, si uneori si eu o fac sa sufere, fara sa vreausad. Fara sa imi dau seama. Uni fac misto de ea si rad de ea. Chiar o fata care era ft grasa acum rade de ea. Fata aceea a slabit cu ajutorul unor pastile...
Nici o fata nu isi doreste sa ajunga grasa, asta asa-i!
Numai bine!

| CannbalCorpse a răspuns:

Hei nu conteaza cum arati conteaza cum gandesti, uite un exemplu poti sa fi cea mai frumoasa fata din lume dar cand deschizi guraa lumea incepe sa rada de tine. Toti suntem oamenii asa am fost lasati pe pamant daca este vorba despre tine te-ai putea mandrii deoarece exista foarte multe modele mai plinute decat sa fii anorexica mai bine mai plinuta asta conteaza, funda?

| andreea_5293 a răspuns:

Mi se pare foarte nedrept sa fi judecat doar pentru ca esti plinut.Persoanele plinute se simt prost cand aud asta.Trebuie sa ne gandim ca fiecare avem cate un defect sau mai multe si sa incercam sa ne punem in situatia acelor persoane.

| Gumiix a răspuns:

Hey. ^^

Eu nu am avut niciodata nimic cu persoanele mai implinite. happy
Nu conteaza cum arati daca ai un suflet bun.
Nu pune la suflet ce spun ceilalti, nimeni nu e perfect!
Lasa-i in pace sa comenteze si sa critice, sa-si raceasca gura degeaba. happy
Arata-le ca esti mai desteapta decat ei dand dovada de maturitate si ignorandu-i.
Crede-ma ca totul va fi bine. Esti frumoasa exact asa cum esti, iar cei ce tin la tine nu vor dori nici o schimbare, ci te vor accepta asa cum esti. love struck

| Blablablaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Adele este un exemplu bun de fata mai plinuta dar care cu toate astea a ajuns ce sa mai... supermega iubita de fani. Oamenii cu scaun la cap cantaresc mai cu greutate sufletul decat cifrele indicate la cantar. Daca te-ai referit la tine in exemplul dat, sa nu-ti pese de ceilalti pentru ca si daca esti grasa si daca esti slaba retardatii si taraturile fara ocupatie tot barfesc laughing
Asa ca stai linistita si nu te mai agita. Stiu cum e, crede-ma dar daca ii lasi sa vada ca chestia asta te afecteaza, vor continua. Daca te vad indiferenta, gasesc un alt subiect "destept"de discutie...

| andreeasipunct a răspuns:

Sincer, nu am nimic cu aceste fete.Asa le-a lasat Dumnezeu si consider ca fiecare are frumusetea lui.Nu conteaza cat de gras sau slab esti, conteaza caracterul! Asta este parerea mea!