| Lucy27 a întrebat:

Ce credeti despre importanta calatoriilor in formarea personalitatii omului? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| ImySFM a răspuns:

Călătoriile ajută omul să vadă locuri noi, să îi creeze impresii noi, poate chiar să îi schimbe unele obiceiuri, să vadă altfel lumea. Majoritatea călătoriilor influenţează personalitatea omului pozitiv, îl ajută să vadă lumea, dacă este bună sau rea şi să îşi creeze o părere, poate chiar să îşi schimbe comportamentul.

4 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Calatoriile ne influenteaza foarte mult datorita faptului ca traim experiente diferite, invatam lucruri noi care una cate una se depoziteaza si ne imbogatesc cunostintele.Fiecare om are personalitatea lui si greu gasesti doua persoane sa gandeasca la fel sau sa vada lucrurile la fel.Aici intervine personalitatea omului care modeleaza trairile si experientele diferit.

| apademasa a răspuns:

Calatoriile ne pot ajuta sa ne am seama de ce fel de oameni suntem in functie de reactiile noastre in anumite imprejurari.

| LTGA a răspuns:

Ms de raspuns! :O Si de idei! Spor la teme baieti/fete! Succes in viata!

| baiatu112 a răspuns:

Multumesc cu ajutorul vostru mi-am facut tema la romanalaughing