| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Ce cuafuri sunt cel mai la moda acum?

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Parul scurt iti evidentiaza mereu trasaturile fetei si iti da un look tineresc asa ca in 2012 alege cu incredere tunsori scurte. Se poarta cararea laterala, pentru ca pune in evident bretonul lung si ofera o imagine indrazneata.

Daca vrei sa fii in tendinte pana la capat, alege coafuri cu bretonul prins in agrafe, pentru ca sunt foarte populare datorita aspectului dramatic si special pe car-l dau parului scurt.

O alta tendinta sunt coafurile 2012 cu efect de par ud, un stil punk-rock nonconformist pentru femeia moderna. Inspira-te de la vedete, fii indrazneata si inarmeaza-te cu curaj pentru o schimbare dramatica de look.
In materie de coafuri par mediu, se pune accentul pe tunsori bob cat mai naturale, buclele retro si coafurile ravasite.

Fie drept, asimetric sau intr-o parte, bretonul este inca in tendinte pentru parul mediu. Parul tuns bob nu se mai poarta drept, intins cu placa. In schimb, este preferat bobul mediu cu aspect natural si suvite rebele.
Parul lung este mereu in tendintele in materie de coafuri pentru ca da un plus de feminitate, iar in 2012 el se poarta cat mai natural.

Se pune accentul pe coafuri par lung cu volum, bucle sau par drept natural neindreptat cu placa.

O alta tendinta chic o reprezinta coafurile cu par impletit boho, o coafura specifica anilor '70, ce inspira un aer libertin. Poarta-ti parul cu impletituri in diferite stiluri, de la cozi, cocuri sau 2 impletituri de-o parte si de alta a cararii.

1 răspuns:
| Ebsghjs a răspuns:

Alea care iti plac tie. -.-'