| sweetale12 a întrebat:

Ce culori se poarta in primavara 2010? happy

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Rosu si turcoazbig grin

| gigiro a răspuns:

Nu te supara, dar tu vrei sa invatam noi pentru tine? Eu am invatat odata si nu am uitat pana acum. Daca tu iti faci temele asa, nu vei sti niciodata gramatica. Gramatica e ca matematica:daca in matematica 5x2=10 si numai zece, asa si in gramatica, un imperfect e un imperfect. Cand vei fi parinte, ce le vei raspunde copiilor tai? Stai ca am uitat, sau stai ca n-am invatat ca n-am vrut? Rezerva-ti mai mult timp pentru invatat, si mai putin pentru computer. Daca nu intelegi, te putem ajuta, dar nu putem invata in locul tau.

| Malvina24 a răspuns:

Nu mai pune intrebari pe site(te vor suspenda-mie asa mi s-a intamplat) intra pe google si cauta ca sunt destule articole gen gramatica de unde poti sa le faci singurik(satisfactie 100%) si eu am multe teme dar am inteles ca e important sa-mi fac singura temele! mai tarziu te vei bucura ca ai identificat singurica predicatele bafta!

| octavianpas a răspuns:

Sa poti spune daca e predicat nominal sau verbal iti trebuie textul, pentru ca predicatul nominal iti arata ce actiune face subiectul.

| adi4ever a răspuns:

Cacaniu in dungi

| dyddyyyx18 a răspuns:

Nu se fac theme pe TPU, fetita! nu stii asa kwa?
pai, din cate mai stiu eu, (ca nu am mai facut asa kwa de 2 ani) la analiza predicatelor, se zice: felul, timpul, persoana, nr. happy

| aditzuca a răspuns:

Rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu pasional

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galben verde