| gigiro a întrebat:

Ce doriti sa se schimbe in relatia cu parintii, profesorii. adultii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La parintii mei nu as dori sa se schimbe nimic, poate doar ca ar fi cazul sa se puna si pe ei pe primul loc, macar o data in viata. La parintii iubitului meu (big grin), de fapt la mama lui, mi-ar place sa se schimbe si sa accepte alegerile lui pentru ca nu mai e demult un copil. La profesori: ar trebui sa fie mai severi cu cei care merite si sa nu le asculte toate ifosele si prostelile de 2 bani si sa ii aprecieze mai mult pe cei care merita.La adulti in general, mi-ar place mult sa se mai lase cuprinsi uneori de momente frumoase, de vise si sa mai uite de probleme.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Parintilor nu le am nimic de reprosat
Pe unii profi i-as interna la Spitalul 9 iar unor le-as da un premiuhappy

| Alisa a răspuns:

Pai parintii: mama sa ma inteleaga, sa pot sa am o relatie mult mai stransa cu ea, sa fie de acord cu relatia mea pe care o am acum, si sa vada ca m-am mai maturizat si sunt capabila sa iau propriile mele decizii desi ii ascult sfaturile si tin cont de ele.

profesorii: sa ramana la fel big grin, glumeti, intelegatori si prietenosi (mentionez ca sunt in Londra si profesorii sunt foarte diferiti de cei din Romania)

adultii: sa existe respect reciproc.

| viatadecacatt a răspuns:

Parintii sa fie mai intelegatori si sa nu se mai impuna atat, in legatuca cu profesorii majoritatea sunt oameni de treaba si intelegatori daca stii sa le oferi putin respect!

| D A R i U t S s A a răspuns:

Parinti- nimic.(putin mai multa libertate)
Profesori-sa fiu preferata lor laughing
Adulti.thinking habar nu am

| andy_3925 a răspuns:

Parintii - nimic
Profesori - sa nu mai fie atat de batuti in cap si sa faca panarama din orice

| alinna_1696 a răspuns:

Pai mi-ar place ca parintii mei sa inteleaga ca nu mai am 10 ani si sa imi dea putin mai multa libertate...sa ma lase mai mult pe afara...

Cu profesorii...sa inteleaga ca chiar daca imi zic sa vin cu parintii la scoala nu o voi face...cum ar suna " Mamaa! A zis profesorul de romana sa vin la ora cu tine pentru ca am vorbit in orabatting eyelashes "

In rest...nimic de reprosatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii- sa taca mama laughing
Profesori- sa nu-mi mai puna absente cel de religie
adulti-eee, aici ar fi multe...