| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai rau/periculos sa fumezi sau sa inspiri fum de tigara de la altu care fumeaza?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Si fumatul pasiv e rau pentru plamani, depinde in proportia in care inspiri fumul respectiv. Daca stai de ex intr-un birou neventilat cu 2 3 persoane care fumeaza poate avea in multe cazuri acelasi efect ca si cum ai fuma chiar tu. Nu s-a demonstrat si nu se poate demonstra ceva bine definit fiindca depinde intotdeauna de mediul in care inspiri fumul, cat de ventilat e, cate persoane fumeaza in birou cu tine, ca in general in birouri se intampla asta, si cat de sensibili sunt plamanii tai.
Ceea ce e cert e ca trebuie sa eviti inspirarea fumului oricat de bine e posibil. Si, desi putin pe langa raspuns, cei care fumeaza ar trebui sa aiba bunul simt sa iasa din incapere atunci cand isi aprind tigarea.

5 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Sunt naspa ambele cazuri.
Dar cica fumatul pasiv e mai daunator.

| romanyta a răspuns:

Mai periculos sa fumezi.Dar totusi daca inspiri e periculos. Insa sa fumezi e un lucru foarte neplacut :-&

| Nostradamuss a răspuns:

Fumatul pasiv e mai rau ca nu esti obisnuit cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai rau sa fumezi tu!

| AccesoriiAli a răspuns:

Ambele! sunt foarte periculoase!