| MZc a întrebat:

Ce energizante sunt bune ca sa pot sta treaz noaptea sa invat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

ESte cea mai proasta decizie pe care o poti lua: sa iei energizante sis a tai noaptea sa inveti.
NU ajuta!
Invatatul noaptea nu are eficienta, iar energizantele pot duce la atac de inima.
Te sfatuiesc sa mergi in pat devreme, la 9-10 seara si sa te trezesti la 5-6 dimineata, sa te apcuid e invatat, putand sa memorezi de 10 ori mai repede si mai multa informatie, decat ai invatat in tipul zilei ori noaptea.
In plus, nu ai nevoie de energizante si nici sa pierzi noptile, ducand la probleme grave neurologice si fizice.

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Mai bine o cafea, energizantele fac mai mult rau.

| SEMIHA a răspuns:

Cel mai bine este să înveți ziua, când ai mintea limpede și ești odihnit.