| anonim_4396 a întrebat:

Ce este demnitatea nationala? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Demnitatea naţională... într-un fel s-ar referi la(nu ştiu cum să formulez) cât de bună e o ţară faţă de altele sau...
Cât despre România :
''România trebuie să-şi recâştige un loc care i se cuvine în concertul statelor. Ea nu trebuie să fie doar o rudă săracă, tolerată şi necontenit admonestată, pe drept şi pe nedrept, fără ca, la rândul ei, să n-aibă un cuvânt de spus. Demnitatea unui stat se revarsă asupra cetăţenilor săi, le conferă umilinţă sau mândrie, le dă tăria de a merge înainte. Să nu uităm regula de fier a demnităţii naţionale!''

sursă :http://foaienationala.ro/demnitatea-naional.html

Pa,pa!