| BeYourSelf7 a întrebat:

Ce este iluminatii? Vreau pareri si pro si contra..si mai ales sa-mi explice si mie care e faza cu chestia asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati si http://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasoneria Nu prea ma fascineaza subiectele acestea dar am inteles ca aici sunt implicate ideile satanice si de inrobire a oamenilor. Ideea cu cip-urile implantate in oameni, buletinele biometrice, numarul 666 - chestiile astea apartin de cele 2 culte sau organizatii sau ce-or fi ele. Sper sa te lamureasca cineva care intr-adevar cunoaste bine tema subiectului, eu doar am postat 2 link-uri informative.

1 răspuns:
| gazza01 a răspuns:

Poi sunt o comunitate care atrage vedete, promitzandu'le succes, ele intra in joc si nu vor mai scapa. Vedetelor li se impune sa cante melodii cu mesaje, imagini sau semne sataniste, bine ascunse in videoclipuri. Daca incearca sa scape din aceasta organizatzie, mai intai sunt terfelitzi, li se terfeleste onoarea, dupa care sunt omoratzi. iar tot ei fac ca aceasta moarte sa para accidentala. Lasa fanii cu un gust amar de pe urma artistului. Scopul este a denigra.
Pt mai multe detalii cauta si tu pe you tube: dezvaluiri sin spatele industriei muzicale. Sunt 10 partzi in care explica amanunt cu amanunt despre "Iluminatzii"!