| 1Tarzy1 a întrebat:

Ce este mai periculos pentru freestyle.
Un skateboard sau un bmx?

Răspuns Câştigător
| Cedry2k8 a răspuns:

Depinde de posesor, dar skate-ul este mai sigur daca stii cum sa cazi in cazul in care nu-ti iese vreun flip laughing), cu bmx-ul nu prea ai de ales, cazi in functie de cum esti pozitionat fata de bicicleta. Pe skate daca ai reflexe bune poti sa faci mereu cumva sa cazi de fiecare data pe umeri.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ambele, skate-ul e mai riscant pentru ca nu are frane si poti sa cazi de pe el dar bmx se poate dota cu frane

| Alexandra4500 a răspuns:

Cred ca un bmx.

| puffy933 a răspuns:

Intr-adevar, dar cu bmx-ul cand sari de undeva si dai cu fata de de coarnele bicicletei iti rupi maxilarul, sau cand chiar mai rau gatul, sau chiar, la "familie" daca sari aiurea. Si nu cred ca ti-ar placea. Am vazut multi care s-au spart si nu se mai ridicau de jos ca ii durea spatele, picioarele.