| LanguageMaster a întrebat:

Ce este spiritul de turmă?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tot ce au zis ceilalti + si acel moment in care crezi ca nu urmezi "turma" dar tot urmezi acel ceva ce nu urmezi. Mai pe sucrt, pentru a evita asta trebuie sa fii original.

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Spiritul de turma inseamna ca urmezi un anumit trend doar pentru ca este la moda in momentul respectiv si majoritatea lumii din jurul tau face asta, fara sa stai pe ganduri la ce implicatii are sau daca are vreun sens cu adevarat. Cateva exemple: aplicatia tik-tok, muzica trap.

| Ursati_Danu_1994 a răspuns:

Cineva face un lucru si toti se iau dupa el...