| ghkjghk a întrebat:

Ce este un modem? Nu vreau termeni din aia stiintifici... ceva scurt si la obiect. funda

Răspuns Câştigător
| BoBBy a răspuns:

Modemul este cutia aia mica care permite sa te conectezi la internet.
scurt!

6 răspunsuri:
| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Internet fara fir.
Si mai scurt.laughing

| BoBBy a răspuns:

@Stefii needs somebody to looooove. xD
wirelessu e internet fara fir tongue

| IONUT778 a răspuns:

Modemul este echipamentul care permite unui calculator sau unui alt aparat „inteligent" să comunice cu alte calculatoare

| IONUT778 a răspuns:

Modemul este echipamentul care permite unui calculator sau unui alt aparat „inteligent" să comunice cu alte calculatoare

| Aurus a răspuns:

Net portabil... un stick pe care il pui si ai net

| Butoi_Testosu_1981 a răspuns:

Modemurile sunt niște dispozitive electronice de extensie a funcționalității computerelor, ajutându-le să se conecteze la anumite rețele, în special cele de tip dial-up, care folosesc linii telefonice pentru transmisia datelor (sau niște rețele de telefonie – mai nou, pentru modemurile 3G). Denumirea de modem vine de la funcția sa principală, și anume aceea de a modula și demodula semnale audio purtătoare de informație.