| Armyanka a întrebat:

Ce este WiFi? Net gratis pot sa am prin WiFi?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Internet prin wireless daca vrei gratis du-te in centrul comercial sau in unele baruri care au zona wifi.

| stefana21 a răspuns:

WiFi este prescurtarea pentru Wireless Firmware. WiFi este internet fara fir cu o conexiune transmisa prin unde. Te poti conecta la WiFi daca ai o retea de genul asta fixata in casa sau in vecinatatea apropiata. Cu cat te apropii mai mult de sursa retelei apropiate, cu atat viteza internetului e mai mare.

| Ellenita a răspuns:

De exemplu: ca sa ai net acasa prin WiFi trebuie sa platesti la inceput vreo 400-500 de euro, iar apoi ai restul vietii net gratis ( asa imi pare)