| Lia-Alexandra_Popovici_1998 a întrebat:

Ce esti dragostea adoleşcentină?????✌

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe bune frate? Nu e evident? Relatiile intre 13/14 ani si 18-19-20

| Freya1 a răspuns:

Relatiile de la 14 15 16 ani cam asa cand umbli cu colegu de clasa sau scoala la suc si in parc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil prima dragoste. Este tipică vârstei de 14-18 ani. Eu, personal, m-am îndrăgostit pentru prima oară la 17 ani, dar părinții mi-au interzis acea relație din punct de vedere religios, iar pentru aceasta trebuie să le mulțumesc. Apoi, la 19 ani am cunoscut o altă fată, cu care sunt și acum, după peste 15 ani.
Sincer, nu mi-aș lăsa copiii să se îndrăgostească de cineva, deoarece, acea persoană ar fi tot de aceeași vârstă, ceea ce ar însemna că nu sunt pregătiți pentru a se căsătorii. Copiii fac greșeli, pe care unii nu le iartă. Și noi, adulții facem greșeli, dar noi uităm că și noi am trecut prin aceste vremuri acum ceva timp. Copiii pot greși, și de ce să rămână un copil depresiv timp îndelungat pentru că cineva l-a părăsit. Adevărul este că Dumnezeu nu te părăsește niciodată. Noi trebuie să îl căutăm, iar când îl găsim să rămânem alături de El, fără să ne despărțim, chiar și în cele mai dure situații.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

O relație fragilă, dar în care există dragoste. Deşi majoritatea ştiu că relația nu are niciun viitor ( rareori poți iubi aceeasi persoană întreaga viață ), totuşi încearcă.