| AngeLofDeaD a întrebat:

Ce exercitii ajuta la slabirea la burtica?winking

Răspuns Câştigător
| Sonia a răspuns:

Abdomenele cele mai bune!happy-eu asa am facuthee hee
Poti sa incepi cu cate 5 pe seara a cate 3 reprize(sau daca poti mai mult chiar 10)
.si maresti treptat intr-un final sa ajungi sa faci cate 15 a cate 3 reprize cu pauze mici intre reprizehappy. Ideea e sa faci in fiecare seara pentru inceput si dupa aceea dimineata si searahappy
Dupa poti sa mai alternezi si cu un exercitiu de genul: insinta pe pat (sau pe o suprafata dreapta) si ridici picioare sus cu mainil intinse pe spate(ca si cum te-ai intinde) dar fara sa te ti de pat(sau unde faci tu) din acestea faci cate 10 a cate 3 reprizehappy.
Succeshappy:*
La minte a tinuthappy.

1 răspuns:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Cele mai eficiente sunt abdomenele si exercitiile in care iti pui la "lucru" muschii de pe abdomen.

Sper ca o sa te ajutewinking