| samantha_5298 a întrebat:

Ce exercitii stiti pentru slabirea gambelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pentru gambe suple, trebuie sa faci genuflexiuni.
Stand cu mainile rezemate de spatarul unui scaun, coboara in ghemuit pozitia ghemuit si apoi revino in pozitia initiala.
Acest exercitiu se adreseaza musculaturii picioarelor si e nevoie sa faci trei serii a cate 20 de repetari. Merita!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a avea picioare frumoase eu fac exercitii folosind o coarda electronica. aceasta numara sariturile si calculeaza numarul de calorii consumate. ti-o recomand si tie, eu mi-am comandat-o online de la un magazin de produse medicale si mi-a fost adusa acasa prin curier. aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/......gories.php