| Paula012 a întrebat:

Ce faci cind te plictisesti in casa, m-am saturat de calculator dar nici nu vreau sa ies afara ca-i cam frig..sunt plictisitaaa. Help meee!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu prea ma plictisesc in general si culmea- imi petrec cam 95% din timp in casa. Am multe hobby-uri care sunt activitati solitare si care nu necesita iesitul afara: citit, filme si seriale, jocuri pe PC, limbile straine, gatit, discutat pe forumuri, citit bloguri si diverse articole, ascultat albume de la trupe pe care nu le stiam pana in momentul respectiv, desen, pictura, meditatie, scris (versuri si proza) si asa mai departe. Nu stiu care iti pot fi pe plac, insa sper sa iti fi dat macar o idee.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai in pat si te uiti la televizor

| Carmen100 a răspuns:

Sall big grin big grin big grin Poti sa:
-sa scrii poezii amuzante
-sa te uiti la un film
-sa te joci cu prietenii(sau sa te intalnesti cu ei)
-sa vorbesti la telefon cu ei
-sa faci farse la telefon
-sa te joci cu acuarelele ( gen sa te manjesti pe maini si apoi sa le pui pe o foaie)
-sa te joci pe telefon
-sa te joci cu sora/fratele (daca ai)
-sa sari coarda
-sa desenezi chestii amuzante pe o foaie
-sa iti faci poze amuzante
-sa iti faci cont pe conquiztador( e f tare)
-sa intri pe facebook(daca ai)
-sa iti faci unghiile
-sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)
-sa faci parada modei cu hainele parintzilor
-sa iei tocurile mamei si sa te plimbi prin casa
-sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea
-sa faci origami
-sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)
-sa te uiti la filmulete amuzante
-sa cauti haine sau pantofi pe net
-sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)
-sa dansezi
-sa cautzi poze amuzante
-sa raspunzi la intrebari pe TPU
-sa strivesti muste
-sa cauti povesti de groaza
-sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)
Cam asta fac eu cand ma plictiseschappy. Have funwinking

| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

Poti sa vorbesti prin telefon cu colegele... sau sa te joci un joc dorit de tine big grin big grin big grin sau in cel mai rau/bun caz citeste o carte big grin big grin

| KimEunJung a răspuns:

Fa origami.

| Paula012 explică:

Nici nu m-am gindit la asta merci.

| diianadiia a răspuns:

Cheama o prietena la tine si uitati-va la un film...sau gasiti niste jocuri