| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de carte va atrage mai mult? Cu personaje fantastice sau normali? Cu happy end? Actiune? CUM?

6 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Cartile politiste imi plac mult pentru ca te tin in suspans pana la ultima pagina si au o actiune foarte dezvoltata. In rest mai citesc romane de dragoste, sau romane obisnuite care trebuie sa aiba neaparat personaje normale(de preferat adolescenti pentru ca si eu sunt la varsta asta), actiuni normale, probleme care sa fie in actualitate, dileme, si prefer happy-endul. Si cartile cu final trist sunt frumoase dar iti lasa o senzatie de nemultumire dupa ce le lasi din mana. Detest cartile cu razboi si cu tot ce tine de istorie.

| Marii a răspuns:

Carti in care este scris despre intamplari paranormale sau carti horror. happy

| Kidu a răspuns:

Cea cu personaje normale.

| DonGiovanni a răspuns:

In special romanele.La 12 ani nu prea cred ca ar trebuie sa-mi placa foarte mult. Dar mau atras cateva romane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea citesc beletristica, mai mult reviste sau carti de specialitate, ma preocupa nanotehnologia, elemente poltegeist, psihotronica, biorezonanta, lucruri marunte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citesc carti de actiune, politist, sf, de dragoste, istorice si nu in ultimul rand de povesti, imi aduce aminte de copilarie.