| edytzzu11 a întrebat:

Ce frana este mai efecienta la biciclete?
V-Brake sau pe disc mecanica, mi-a spus un tovaras ca ce-a pe disc este facuta in asa fel sa nu opreasca brusc adica sa franeze mai tarziu decat ce-a v brake.as vrea sa stiu daca este asahappy

3 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Asa este. Cele pentru frana brusca sunt mai eficiente, dar vezi cu franezi ca daca opreste brusc si ai viteza poti sa cazi pe fata, alea cu frana incetinita sunt mai pentru amatori ca sa nu se loveasca, acum depinde ce vrei - o frana buna este o frana bune deci recomand una buna. pace!

| edytzzu11 explică (pentru kzd):

Deci care sunt mai bune cele v-brake sau pe disc?

| kzd a răspuns (pentru edytzzu11):

V-brake