| Alecu_Ioana-Maria_2000 a întrebat:

Obiceiuri/traditi intre cei mai buni prieteni. Voi ce traditi/obiceiuri aveti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prima zi de Craciun - intotdeauna cu familia
A 2-a zi de Craciun - cu prietenii
A 3-a zi de Craciun - cu parintii, zi onomastica de sf stefan
Revelionul - cu prietenii si familia daca au chef.

| vocea a răspuns:

Cand ma vad cu prietenul meu primul lucru care il facem e sa ne dam mana si sa ne sarutam pe obraz, de distrat te distrezi oriunde daca esti cu cel mai bun prieten

| BlackRose03 a răspuns:

In prima zi de Craciun desfac cadourile(cea mai buna parte a zilei), merg la bunicii mei in vizita pentru alte cadouri si sa le urez sarbatori feticite si in oras sa vad bradul(Piata Sfatului din Brasov) impreuna cu familia si prietenii, dupa mancam aripioare la KFC. laughing
Asta facem de fiecare data in prima zi.In a doua merg la tara cu tatal meu si ii vizitez pe prietenii mei de acolo.Si in a treia nu fac nimic deosebit, decat poate o plimbare prin padure. laughing
De Revelion stau singura acasa si ma uit la seriale pana pe la 03:00 si beau bere.

| tudorlaura a răspuns:

Buna, eu cu prietena mea cea mai buna de exemplu petrecem craciunul impreuna cu prietenii nostri de obicei ea vine la mine si luam masa desfacem cadouri si vorbim numai de ale noastea si radem in continuu, facem cumparaturi uneori holbandu ne cateva ore dupa care ne oprim la o cafenea, uneori ne intalnim sa bem cafeaua impreuna, ne dam mesaje gen "bau" "hau", "cioc cioc" "cine e acolo" "deschide ca sunt la usa", ne vizitam neinvitate laughing ne facem parul una alteia iar mie imi place sa o machiez cand iesim in club, depinde ce iti place tie si prietenei tale! happy