| marinush a întrebat:

Ce imi puteti spune despre profilul stiinte sociale? ce materii se fac in special? daca am media 5-8 -9.80 intru in Lmv in ploiesti la acest profil?

Răspuns Câştigător
| CloseToYou a răspuns:

La stiinte sociale se face in principal romana si istorie. teza dati din romana, istorie, engleza si logica(o materie mai speciala pe care o faci doar pe clasa a 9a, si tine de inteligenta cognitiva sa o intelegi). Media 9, 80 imi pare destul de mare, poti intra cam la orice liceu, acum nu stiu de liceul din Ploiesti. Oricum media se calculeaza din media cls 5-8 cu notele de la examenul de la sfarsit de an.
Succes oricum! kiss big grin

2 răspunsuri:
| Anonimusss a răspuns:

Da.intritongue depinde ce faci la examen, si se pune accent pe istorie si in special materiile de uman

| Danielita a răspuns:

Buna! daca nu te deranjeaza imi poti spune de unde esti? Ca am si eu un amic cu acelasi nume care doreste sa intre la anul in lmv... poate ne cunoastem