| Chriss_9164 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre trasaturile caracteristice ale reliefului Romaniei si prezentarea sintetica a unor unitati majore de relief? am cautat pe net dar nu am gasit :-ss

Răspuns Câştigător
| TeoBizz a răspuns:

Pai ce stiu eu de anul trecut. Relieful are o infatisare variata pentru ca, cuprinde munti, podisuri, dealuri, campii. Ele sunt asezate ordonat, in trepte, din mijloc catre margini, de la altitudine mare, la altitudine scazuta.
Cam atat stiu eu.sad Sper ca te-am ajutat.kiss
Fundăpuppy dog eyes?