| dya a întrebat:

Ce inaltime si ce greutate ar trebui sa am la 14 ani?

4 răspunsuri:
| sasha a răspuns:

Fetele la varsta de 14 inaltimea normala este de 1, 60 iar legat de greutate depinde de forme de greutatea oaselor dar o greutate intre 48-52 kg e ok.
greutatea depinde de forme adica, daca ai sanii destul de mari asta nu are cum sa arate rau si iti poti permite chiar si greutatea de 52, daca atunci cand te ingrasi faci colacei greutatea de 48 kg e indicata, e bine sa faci un sport ca sa iti sculptezi corpul.winking

| ladymadda a răspuns:

Pai de ex daca ai 1, 65 ca mine e ok sa ai intre 50 si 56 de kghee hee
cu 10 mai putin decat inaltimea.
eu am 1, 65 si 54 de kghappysi sunt ok;-? nu ma simt nici grasa nici slaba. mananc cand mi-e foame si orice tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaltime oricum eu la 12 ani am 1. 71, si greutate 70 kg trebuie sa dau jos ce putin 10kg oricum am slabit 6kg saint in cura

| sweetgirl9 a răspuns:

Pai diferenta dintre inaltime si greutate trebuie sa fie de 10, adica daca ai 1, 60 bine proportionat ar fi 50kg, daca ai o astfel de proportie inseamna ca esti bine proportionata si nu trebuie sa-ti faci griji... daca esti prea mica de inaltime dar totusi ai ceva in greutate atunci fa un sport sa te inalti si astfel vei fi bine proportionatabig grin. facand diferenta dintre inaltime si greutate stii unde mai ai de lucrat ...sau nubig grin important e sa fi sanatoasa si sa te simti bine in pielea tawinking