| AnoNim_3002 a întrebat:

Ce inseamana sa te masturbezi? funda. rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Buna! Poti citi aici mai multe:
http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml :)

6 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Masturbarea este atingerea, mângâierea, frecarea propriilor organe genitale, barbat sau femei, si este comun la copii, adolescenti, si adulti. Produce placere sau este pur si simplu pentru a te pregati pentru viata sexuala daca nu ai inceput-o deja. Funda? Te rog. Mersi

| Daniel123 a răspuns:

Sa te masturbezi inseamna sa te autosatisfaci prin diferite mijloace cei mai multi fac chestia asta cu membrele superioare. Prin autosatisfacere ma refer la satisfacerea apetitului sexual pe care nu il poti satisface cu o persoana de sex opus asta daca esti normal sau cu una de sex asemanator asta daca esti stricat la cap. Numai bine!

| annaloveanna a răspuns:

Sunt mai multe sensuri:
a se autosesiza, a avea manivelă, a o bate la cap, a o ciocăni în vârf, a o da cu capu’ de toți pereții, a da cu mucii de faianță, a da cu sacâz, a-i da în cap lui chelu’ / lui mutu’, a o da pe sub mână, a duce copiii la piscină, a face bătături în palmă, a face laba, a face manivelă / zgudu, a freca gherțoiu’, (d. femei) a-și întărâta ghiocelul, a juca table, a o lua în mână, a o lua la labă, a planta copii, (d. femei) a pune degetul la omidă, a pune faianță, a se uita în ghioc, a o zăpăci.

Am luat din Dictionar

Răspuns utilizator avertizat
| AdiDassler a răspuns:

Masezi organul genital

| Emilian86 a răspuns:

Ok, sper ca nu razi de noi!