| Zinaida456 a întrebat:

Ce inseamna a scrie cu tag #spin-off pentru Netflix? Daca mai multi oameni ar face asta s-ar filma continuarea la un serial? As dori sa stiu cum se procedeaza! Deoarce am un serial preferat care s-a terminat insa multi dormim ca el sa continue

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Spin-off inseamna un nou produs (serial, joc, etc. orice) care a fost dezvoltat dintr-unul mai mare. De exemplu Kourtney and Kim Take New York este un spin off dupa Keeping Up with the Kardashians.

Nu inseamna nimic in mod special daca pui un tag cu spin off. Producatorii show-ului nu fac seriale in functie de ce mesaje le dati voi. Daca casa de productie considera ca serialul nu va mai aduce profit, nu vor continua sa-l produca.