| TudorFox a întrebat:

Ce inseamna atunci cand nu cunosti simptome pe care in mod normal ar trebui? Si cum rezolvi chestia asta?

5 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Vorbești de simptomele unei boli ori despre ce anume? Și de ce ar trebui să le cunoști dacă nu ești de specialitate? Bănuiesc că nu e vorba de simptome banale gen febră, frisoane, tuse, vărsături, amețeală.

| TudorFox explică (pentru Raven):

Da, de simptomele unei boli vorbesc, pai cum de ce trebuie sa le cunosti? Ca sa poti sa mergi la doctor sa i le spui si sa te vindeci, nu?

| Raven a răspuns (pentru TudorFox):

Păi și nu-ți dai seama singur de simptome? Dacă ai febră, ți-e frig, transpiri excesiv, ți-e sete tot timpul, îți curge sânge din nas etc, nu-ți pui un semn de întrebare, de ce se întâmplă asta? Orice lucru care se schimbă în rău în starea ta de sănătate, orice durere, orice tulburare, nu te face să te gândești la cauze și la nevoia de investigație?

| TudorFox explică (pentru Raven):

Te face asa e

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te doare, asta ajută să cunoști.
Diabetul de exemplu nu doare.
Așa că te duci o dată pe an la analize de sânge și urină să vadă cum stai. Așa rezolvi chestia.