| Marius_SI_Cristiana_Reteaca_1985 a întrebat:

Ce inseamna buguit?
Se poate folosi si de exemplu:
Am buguit calculatorul?

Răspuns Câştigător
| SamuraiOkami a răspuns:

Bug = greseala de programare a unui script sau eroare de programare a unui PHP (codul in care este conceput BiteFight). Din aceasta cauza pot aparea unele erori sau unele rezultate eronate ale unor actiuni intalnite de jucatori.
Se refera la problema unei aplicatii. E cam aiurea sa spui ca ai buguit calculatorul.
Deci BUG = defectiune, problema în functionarea unei aplicatii software

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

"Buguit" nu inseamna nimic, nici macar nu exista in limba romana acest cuvant.