| dfg655fd56 a întrebat:

Ce inseamna daca visez ca sunt violata de un necunoscut si apoi raman gravida?

5 răspunsuri:
| HighByTheBeach a răspuns:

Orice vis in care apare un viol reprezinta de fapt o avertizare asupra faptului ca trebuie sa iti temperezi comportamentul, sa devii mai tolerant, sa te porti mai frumos si mai elegant cu cei din jur. Pe de alta parte visul mai este si o avertizare asupra faptului ca trebuie sa ai grija de resursele materiale si de propria persoana iar atunci cand visezi ca esti violat ori ca cineva este violat, inseamna ca trebuie sa incerci sa eviti cat de mult posibil zonele mai retrase si persoanele pe care nu le cunosti atat de bine iar asta fie din cauza ca e posibil sa fii furat, fie din cauza ca e posibil sa fii implicat intr-o oarecare altercatie.
Pe de alta parte daca visezi ca esti violat visul poate sa reprezinte faptul ca cineva este foarte indiscret si isi baga nasul constant in viata ta iar daca visezi ca totusi nu te deranjeaza actul de viol inseamna ca tu esti princicipalul vinovat pentru faptul ca cei din jur nu te lasa sa respiri, iti suprima individualitatea.
Sursa:http://dreamgeek.ro/interpretarea-viselor-in-care-apare-un-viol

| Doub a răspuns:

Lol, nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca in subconstientul tau exista o frica legata de viol care te macina, fara sa-ti dai seama.

| Voidwithin a răspuns:

Ori iti este frica ori ai fantezii cu toata treaba asta.

| TheWalker11 a răspuns:

Inseamna ca te gandesti prea mult ziua ca o sa fi violata de un necunoscut, nu-ti fie frica!winking