| AnnaAnutzza a întrebat:

Ce inseamna daca visez persoana iubita?

5 răspunsuri:
| mihai741 a răspuns:

Te gândești prea insistent la treaba asta! În rest nu prea înseamnă nimic, te-ai culcat cu ea în gând... Sunt ferm convins că nu înseamnă că te cuplezi, că se gândește la tine, că vă despărțiți, etc - n-are nicio treabă! Până acum așa s-a dovedit, cel puțin la mine, a fi!
Spor la vise!

| Ionela_6633 a răspuns:

Am cautat pe net ceea ce poate te-ar ajuta pentru ca nu vreau sa iti zic ceva gresit in legatura cu intrebarea ta:
Intr-adevar visul ascunde niste aspecte neplacute in cuplu. Ceea ce vezi tu la prietenul tau nu e chiar real, e mai mult fabricat de imaginatia ta, de dorinta ta de a fi iubita si de a iubi. Ai tendinta de a-l idealiza, de a-i acorda calitati care nu ii apartin, si in locul unei iubiri roz, care te orbeste, persoana sa el nu iti mai ofera nimic. Il iubesti doar pentru starea de fericire aparenta pe care ti-o ofera, cand in realitate casa sufletului sau e cam goala. Doar patul roz primeaza. Probabil inca nu iti dai seama de acest lucru, ca iubirea lui nu e chiar atat de mare, pentru ca inca te imbeti dintr-o iubire siropoasa care te face sa visezi si sa alungi teama ca ceva totusi nu e in regula intre voi.
Sper sa te ajute... Te salut :*:*

| AnnaAnutzza explică (pentru Ionela_6633):

Mersi :*:*:* Si eu te salut `!

| Ionela_6633 a răspuns (pentru AnnaAnutzza):

Iti este de folos raspunsul meu?:*:*:*

| LovelyAnna a răspuns:

Am auzit ma multe pareri in legatura cu visele! dar crede-ma ca nu cred ca inseamna nimic de rau dar nici de bine! asa ca stai linistita love strucklove strucklove strucklove struck kiss te pup