| Ceplmvreima a întrebat:

Ce inseamna "esti frumoasa ca o lemne"?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca lemnu de copac poate fata turtita

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

E o vorbă care vrea sa transmită o nota de sarcasm asupra unei fete cum ca ea ar fi urâtă și partea cu inima e oleacă bătaie de joc la adresa ei. Nu ca ar fi slaba sau ceva asemănător, aici e vorba de frumusețea fizică

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Era un proverb,, esti frumoasa ca o lemne si mi ai rupt inima n doi ". Parerea mea este ca, transmite un mesaj subtil, acela că ești o fată slabuta, sau firavă. Este spus de cineva la caterinca. laughing. Multa bafta!