| alexaalexandra a întrebat:

Ce inseamna exfolierea tenului? fundita`!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Exfolietea tenului este o procedura cosmetica de intinerire.Cu anumite creme de exfoliere se freaca fata si stratul de deasupra al pielii, cu celule inbatranite si moarte este indepartat si va aparea o piele noua, mai neteda si proaspata.Acest lucru este indicat sa se faca periodic si tenul capata luminozitate si prospetime.

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Indepartarea impuritatilor.

| Libelle a răspuns:

Cred ca atunci cand se cojeste tenul nu?(pielea)

| HBK a răspuns:

Pielea genereaza constant celule noi, pe care le "trimite" apoi catre stratul superior, epiderma. Pentru ca aceste celule sa ajunga rapid la nivelul epidermei (unde au o functie de protectie), este nevoie de exfoliere.

| Daiana_1737 a răspuns:

Http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/2005-10-10/exfolierea-pielii.html

asta inseamna:D
mie mi s-a exfoliat pieleade pe maini si imi era frica dar in cateva zile a trecut :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi exfoliez saptamanal pielea cu produse naturale. Incerc sa evit produsele din comert deoarece au in componenta lor multe ingrediente nocive, iar in plus, cu produsele naturale ies si mai ieftin. Gasesti aici mai multe informatii http://reviews.katrina.ro/......ielii.html