| Zetu a întrebat:

Ce inseamna "HD"? >:". Am vazut ca meciul Steaua - Tska Sofia este transmis HD si nu stiu ce inseamna.

Funda!

Răspuns Câştigător
| QuizMaster a răspuns:

HD = High Definition adica o definite mai buna

se vede mai bine meciu steaua sofie in format hd.deasemenea hd este 720 pixeli sau 1080 pixeli.ai si la scree n al resolutie.

funda?

3 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

HD=high definition(adica imaginea se vede mai clara).

| Bubbchac a răspuns:

Hight Definision. tongue

| anotimp2 a răspuns:

HD= High-Definition.
HDTV este un sistem de transmisie digital pentru televiziune, cu o rezolutie semnificativ mai mare decat cea a sistemelor traditionale. Aceasta transmisie se realizeaza digital deoarece necesita mai putina latime de banda.