| Andreea9912 a întrebat:

Ce intelegeti voi prin "Tentatia seductiei"? Este un film si colega mea m-a intrebat ce inseamna titlullaughing.Nu stiu cum sa-i explic, pur si simplu nu-mi gasesc cuvintele. Puteti sa ma ajutati voi? Dau funditabig grinhappy

1 răspuns:
| JIJ a răspuns:

Tentatia poate sa insemne si ispita, seductie poate sa insemne si o ademenire sau o pacalela, deci eu cred ca se refera la cat de tentatnt poate fi o persoana atragatoare, (asa-i ca nu iti gasesti cuvinte parca ajungi la sinonimele unui singur cuvant)