| larisaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa111 a întrebat:

Ce internet este mai bun? [ in afara de mozzila firefox, opera, internet explorer]big grin >Funda.:d

Răspuns Câştigător
| Adda_4356 a răspuns:

Chrome, opera mini şi cam atât

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate cele de mai sus sunt browsere si nu internet. Termenul Internet provine din împreunarea artificială şi parţială a două cuvinte englezeşti: interconnected = interconectat şi network = reţea.Substantivul propriu „Internet" (scris cu majusculă) desemnează o reţea mondială unitară de calculatoare şi alte aparate cu adrese computerizate, interconectate conform protocoalelor (regulilor) de comunicare „Transmission Control Protocol" şi „Internet Protocol", numite împreună „stiva TCP/IP".

| iulikka a răspuns:

Browser poate, cel mai bune e opera

| TheBiban a răspuns:

Astea sunt chiar browsere...
Sarafari, Chrome, etc

| Autumnfeelings a răspuns:

Sarafari,Chrome,Firefox,Opera.Internet explorer poate sa aiba un virus care daca intri pe internet explorer si dai parola si email pentru hi5 (de ex) til poate trimite la cel care a creat virusul. fundita

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

Si ne ducem la cinstitul Google Chrome... Cred ca asteptai raspunsu' asta...

| monstrulet a răspuns:

Mie imi place firefox :d app astea se numesc browsere

| KefDeKef a răspuns:

Ala nu e internetlaughing
Alea sunt porgrame de rulezi pe net.
Google Chrome...thinking asta mi se pare cel mai bun

| Anonima1_1208 a răspuns:

Google chrome :d

| MsGeorgy17 a răspuns:

Google chorme e foarte bun ti-l recomand: http://www.google.com/chrome?hl=ro

| eliza_7878 a răspuns:

Eu folosesc Google Chrome

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google chrome